Bristol Arrow Bowling Club  


Home Contacts Location History Gallery Fixtures competitions Tourists Links

             Bristol Arrow Bowling Club


 ?

Facebook

Championship

to be played by

  Prelim  June 25th                     1st round  July 23rd                    Semi final  Aug 27th                          Final

                                            D. Yorath v A. Gardiner

  K. Prescott v M. Bartlett            P. Cook v M. Bartlett

       P. Cook v D. Butcher                                                       D. Yorath v M. Bartlett            M. Bartlett v C. Haynes

    R. Haynes v S. Mole                                                          C. Haynes v B. Underhill

    C. Haynes v J. Fernandez       C. Haynes v S. Mole

   B. Underhill v T. Summerton    B. Underhill v D. Razey

      A. Castle v D. Razey

Handicap

to be played by

  Prelim  June 25th                           1st round  July 23rd                    Semi final  Aug 27th                    Final

                                               K. Prescott(3) v A. Gardiner(3)

                                                M. Bartlett(1) v B. Underhill

      D. Butcher(S) v B. Underhill(1)                                            A. Gardiner v M. Bartlett         M. Bartlett v C. Haynes

          P. Cook (S)v D. Yorath(3)                                                   P. Cook v C. Haynes

  T. Summerton(S) v R. Haynes(S)          P. Cook v R. Haynes

    J. Fernandez(5) v D. Razey(2)         C. Haynes v D. Razey

        C. Haynes(2) v J. Cotterell(3)

2 - Wood

to be played by

  Prelim  June 25th                        1st round  July 23rd              Semi final  Aug 27th                       Final

                                               A. Gardiner v B. Underhill

                                               Rene Dilger v S. Mole

          S. Mole v C. Haynes                                                 B. Underhill v S. Mole             S. Mole v T. Summerton

    K . Prescott v R. Haynes                                                      P. Cook v T. Summerton

         D. Razey v P. Cook                  P. Cook v R. Haynes

      D. Butcher v M. Bartlett      T. Summerton v D. Butcher

  T. Summerton v J. Fernandez

Featherstone

to be played by

  Prelim June 25th                           1st round  July 23rd                 Semi final  Aug 27th                     Final

                                                  P. Cook v D. Butcher

                                                D. Yorath v J. Fernandez          D. Yorath v P. Cook             R. Marsh v P. Cook

                                                 R. Marsh v B. Underhill              R. Marsh v D. Razey

  T. Summerton v A. Gardiner        T. Summerton v D. Razey

      J. Cotterell v D. Razey

Military

 to be played by

   Prelim June 25th                         1st round  July 23rd                  Semi final  Aug 27th                     Final

  J. Cotterell v J. Fernandez

                                                Mary Davis v J. Fernandez

                                                 C. Haynes v K. Prescott          K. Prescott v M. Davis         K. Prescott v P. Davis

                                                    P. Davis v A Castle                  P. Davis v D. Yorath

                                                  D. Yorath v A. Gardiner

Pairs

to be played by

                        1st round  July 23rd                                    Semi final  Aug 27th                                 Final

   B. Underhill, J. Fernandez v R. Marsh, C. Haynes

         R. Haynes, A. Castle v M. Bartlett, J. Cotterell       R. Haynes, A. Castle v R. Marsh, C. Haynes       P. Cook, S. Mole v

      D. Butcher, K. Prescott v P. Cook, S. Mole                 P. Cook, S. Mole v R.  Lewis, D. Razey          R. Haynes, A. Castle  

             R. Lewis, D. Razey v T. Summerton, A. Gardiner

Mixed Pairs

to be played by

                  1st round  July 8th                                              Semi final  Aug 27th                               Final

   C. Haynes, R. Dilger v D. Butcher, C. Lewis

                   2nd round July 23rd                                                                                             S. Mole, V. Ford v

                S. Mole, V. Ford v D. Butcher, C. Lewis                                                                   M. Bartlett, B. Brown

   T. Summerton, P. Andrews v A. Gardiner, I. Cooke      A. Gardiner, I. Cooke v S. Mole, V. Ford

            R. Haynes, M. Davis v D. Razey, R. Brown          R. Haynes, M. Davis v M. Bartlett, B. Brown

           M. Bartlett, B. Brown v P. Davis, S. Haynes

2017 Competitions

< < Prev

Blue - winners,    Red - not so lucky,    Green - conceded

Photos of the Finals >>>